Instagram Facebook
banner08 banner09 banner10 banner11 banner12 nwcdc2020
banner08
banner09
banner10
banner11
banner12
nwcdc2020
North West CDC Outstanding School Partner Award 2020
Home > About > Our Staff
  

Our Staff


Designation Name
School Leaders
Principal Mr Ng Tiong Nam
Vice-Principal Ms Valerie Tng
Vice-Principal Mrs Tye-Ong Lay Yen
Vice-Principal (Admin) Mr Lai Chyh Jau
 
Key Personnel
HOD CCE Mrs Lim Suet Peng
HOD Craft & Technology Mr Aw Yong Wai Keet
HOD English Ms Wong Sooh Yee
HOD Humanities Mr Bala Kirishanan
HOD ICT Mr Goh Ching Tard
HOD Mathematics Mrs Frieda Tay
HOD MTL Mdm Bek Su Ling
HOD Science Ms Agnes Lim
HOD PE/CCA Ms Jenny Soh
Year Head Mr Edwin Cheong
Year Head 1 Mr Ng Chuen Joo
Year Head 2 (internal) Mr Muraleedharan S/O Sreedran
Year Head 3
HOD Student Well-being
Ms Jesslyn Lee
Year Head 4 (internal) Mr Dinesh Sawlani
SH Aesthetics Ms Jamilene Tan
SH CCE Mrs Goh Wai Yee
SH Chemistry Mrs Zoanne Tay
SH Chinese Language Mdm Yong Mui Leng
SH Malay Language Mdm Raudhah
SH Malay Language Mdm Raudhah
SH Mathematics Ms Sim Yi Lian
SH Physics Mr Chia Wai Han
SH NFS (internal) Ms Janet Peh
SH Student Well-being (internal) Mdm Shahani Binte Kamarudin
Senior Teacher CL Ms Lau Sou Fong
Senior Teacher EL Mrs James Denise Allison
Senior Teacher Humanities Mrs Stephanie Lee
Senior Teacher Mathematics Mr Muhammad Lathif
Senior Teacher Mathematics Ms Irving Long
 
Secondary 1
1E1 Nurul Diyana
Charissa Lee
1E2 Syairah
Koh Tat Siang
1E3 Zoanne Tay
Ma Lijuan
1E4 Sim Yi Lian
Seth Lim
1N1 Josephine Lim
Dominic Koh
1N2 Jamilene Tan
Jeremy Tng
1T1 Lok Chee How
Yusra Binte Abd Razak
Audrey Goh
1T2 Ryan Wong
Khamisah Binte Saman
Secondary 2
2E1 Michelle Tham
Yap Hui San
2E2 Lim Ke Hong
Goh Wai Yee
2E3 Kris Toh
Tan Qi Guang
2E4 Hee-Lim Gee Kheng
Joann David
2N1 Shahani
Felicia Lee SR
2N2 Norman Phua
Sim Xiu Jun
2T1 Jack Chan
Nurul Diyanah Bte Misdi
2T2 Karthi
Stephanie Pan
Jan Chow
Secondary 3
3E1 He Jiaen
Raudhah
3E2 Shannon Loh
Adeline Fam
3E3 Wong Hui Yi
Irving Long
3E4 Goh Shu Hui
Teo Qi Wen
3N1 Siti Hajar
Yong Mui Leng
3N2 Sumaya Jahan
Lau Sou Fong
Shaik Allauddin
3T1 Sanismah
Tan Jo Ann
Asyraf Khalid
3T2 Ginny Teh
Cassandra Tay
Lew Kian Peng
Secondary 4 / 5
4E1 Lam Peng Onn
Rebecca Ng
4E2 Olivia Ng
Muhd Lathif
4E3 Foong Yin Ping
Quek Yeow Chong
4E4 Janet Peh
Denise James
4N1 Chen Jia Liang
Heryani
4N2 Ho Ngiap Tuan
Nur Diyana Sanip
4T1 Filzah Nadiah
Whelan Chen
5N1 Farasidah